2019-es férfi röplabda-Európa-bajnokság

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez
Férfi röplabda-Európa-bajnokság
(2019)
Adatok
Rendezők Belgium,
 Franciaország,
 Hollandia,
 Szlovénia
Dátumszeptember 1229.
Csapatok24

Címvédő Oroszország
Győztes Szerbia (3. cím)

 ← 20172021 → 

A 2019-es férfi röplabda-Európa-bajnokság a 31. röplabda-Európa-bajnokság volt a sportág történetében. A tornát szeptember 12. és 29. között közösen rendezte Belgium, Franciaország, Hollandia és Szlovénia. Az Eb-t Szerbia nyerte, története során harmadszor.

Helyszínek[szerkesztés]

A csoport nyolcaddöntők, negyeddöntők Elődöntők, döntők
Franciaország Montpellier, Franciaország Franciaország Nantes, Franciaország Franciaország Párizs, Franciaország
Sud de France Arena Hall XXL AccorHotels Arena
Férőhely: 10 700 Férőhely: 10 750 Férőhely: 15 609
Arena de Montpellier 2.jpg AccorHotels Arena @ Bercy @ Paris (27157316713).jpg
B csoport B csoport, nyolcaddöntők, negyeddöntők
Belgium Brüsszel, Belgium Belgium Antwerpen, Belgium
Palais 12 Sportpaleis
Férőhely: 15 000 Férőhely: 18 400
BW empty seats.jpg Sportpaleis.jpg
C csoport, nyolcaddöntők, negyeddöntők
Szlovénia Ljubljana, Szlovénia
Arena Stožice
Férőhely: 12 480
180px
Pool D nyolcaddöntők, negyeddöntők
Hollandia Amszterdam, Hollandia Hollandia Rotterdam, Hollandia Hollandia Apeldoorn, Hollandia
Sporthallen Zuid Rotterdam Ahoy Omnisport Apeldoorn
Férőhely: 2525 Férőhely: 16 426 Férőhely: 2000
Sporthallen Zuid.jpg Rotterdam Ahoy 2012.jpg Omnisport Apeldoorn.jpg

Résztvevők[szerkesztés]

Kvalifikáció módja Csapat Kvalifikáció módja Csapat
Rendezők  Franciaország Selejtezők A csoport  Románia
 Szlovénia B csoport  Észtország
 Belgium C csoport  Szlovákia
 Hollandia D csoport  Portugália
2017-es röplabda-Európa-bajnokság  Oroszország E csoport  Fehéroroszország
 Németország F csoport  Ukrajna
 Szerbia G csoport  Görögország
 Olaszország Legjobb második  Spanyolország
 Bulgária  Montenegró
 Csehország  Finnország
 Lengyelország  Ausztria
 Törökország  Észak-Macedónia
Összesen 24

Lebonyolítás[szerkesztés]

A tornán 24 ország válogatottja vett részt. A csapatokat négy darab hat csapatból álló csoportokba sorsolták. A csoportmérkőzések után az első négy helyezett jutott tovább. A nyolcaddöntőtől egyenes kieséses rendszerben folytatódtak a küzdelmek.

Csoportkör[szerkesztés]

A sorrend meghatározása
  • Ha a mérkőzésnek 3–0 vagy 3–1 lett a végeredménye, akkor a győztes 3, a vesztes 0 pontot kapott.
  • Ha a mérkőzésnek 3–2 lett a végeredménye, akkor a győztes 2, a vesztes 1 pontot kapott.
  • Azonos pontszám esetén a több nyert mérkőzés, majd a szettarány, és a pontarány döntött.

Az időpontok helyi idő szerint értendők.

A csoport[szerkesztés]

Hely. Csapat M Gy V Pont Sz+ Sz– SzA P+ P– PA Továbbjutás
1.  Franciaország 5 5 0 15 15 1 15,000 398 303 1,314 Negyeddöntő
2.  Olaszország 5 4 1 12 13 6 2,167 452 389 1,162
3.  Bulgária 5 3 2 9 10 7 1,429 396 394 1,005
4.  Görögország 5 1 4 3 5 13 0,385 386 432 0,894
5.  Portugália 5 1 4 3 5 13 0,385 386 433 0,891
6.  Románia 5 1 4 3 5 13 0,385 372 439 0,847
Forrás:
2019. szeptember 12.
14:15
Bulgária  3–0  Görögország Sud de France Arena, Montpellier
(25–22, 25–16, 25–20)
Jegyzőkönyv

2019. szeptember 12.
17:15
Portugália  0–3  Olaszország Sud de France Arena, Montpellier
(21–25, 10–25, 22–25)
Jegyzőkönyv

2019. szeptember 12.
20:45
Franciaország  3–0  Románia Sud de France Arena, Montpellier
(25–19, 25–14, 25–16)
Jegyzőkönyv

2019. szeptember 13.
17:15
Bulgária  3–0  Románia Sud de France Arena, Montpellier
(28–26, 25–20, 25–20)
Jegyzőkönyv

2019. szeptember 13.
20:45
Olaszország  3–1  Görögország Sud de France Arena, Montpellier
(17–25, 25–23, 25–19, 25–18)
Jegyzőkönyv

2019. szeptember 14.
17:15
Görögország  0–3  Franciaország Sud de France Arena, Montpellier
(14–25, 18–25, 24–26)
Jegyzőkönyv

2019. szeptember 14.
20:45
Bulgária  3–1  Portugália Sud de France Arena, Montpellier
(25–23, 28–30, 25–23, 25–22)
Jegyzőkönyv

2019. szeptember 15.
14:00
Románia  1–3  Olaszország Sud de France Arena, Montpellier
(15–25, 14–25, 25–23, 14–25)
Jegyzőkönyv

2019. szeptember 15.
17:30
Portugália  0–3  Franciaország Sud de France Arena, Montpellier
(11–25, 20–25, 23–25)
Jegyzőkönyv

2019. szeptember 16.
17:15
Románia  1–3  Görögország Sud de France Arena, Montpellier
(25–23, 24–26, 25–27, 21–25)
Jegyzőkönyv

2019. szeptember 16.
20:45
Franciaország  3–0  Bulgária Sud de France Arena, Montpellier
(25–19, 25–21, 25–14)
Jegyzőkönyv

2019. szeptember 17.
14:00
Görögország  1–3  Portugália Sud de France Arena, Montpellier
(25–19, 21–25, 23–25, 17–25)
Jegyzőkönyv

2019. szeptember 17.
19:30
Olaszország  3–1  Bulgária Sud de France Arena, Montpellier
(22–25, 25–23, 25–21, 25–17)
Jegyzőkönyv

2019. szeptember 18.
14:00
Portugália  1–3  Románia Sud de France Arena, Montpellier
(21–25, 25–19, 18–25, 23–25)
Jegyzőkönyv

2019. szeptember 18.
20:30
Franciaország  3–1  Olaszország Sud de France Arena, Montpellier
(25–22, 22–25, 25–21, 25–22)
Jegyzőkönyv

B csoport[szerkesztés]

Hely. Csapat M Gy V Pont Sz+ Sz– SzA P+ P– PA Továbbjutás
1.  Szerbia 5 5 0 15 15 1 15,000 396 313 1,265 Negyeddöntő
2.  Belgium 5 4 1 11 12 5 2,400 386 345 1,119
3.  Németország 5 2 3 7 9 9 1,000 397 394 1,008
4.  Spanyolország 5 2 3 6 9 12 0,750 454 471 0,964
5.  Szlovákia 5 2 3 5 6 12 0,500 386 423 0,913
6.  Ausztria 5 0 5 1 3 15 0,200 360 433 0,831
Forrás:
2019. szeptember 13.
15:00
Szerbia  3–0  Németország Palais 12, Brüsszel
(25–21, 25–17, 25–15)
Jegyzőkönyv

2019. szeptember 13.
17:30
Szlovákia  3–2  Spanyolország Palais 12, Brüsszel
(25–23, 25–23, 20–25, 16–25, 18–16)
Jegyzőkönyv

2019. szeptember 13.
20:30
Belgium  3–0  Ausztria Palais 12, Brüsszel
(25–17, 25–23, 25–17)
Jegyzőkönyv

2019. szeptember 14.
17:30
Németország  2–3  Belgium Palais 12, Brüsszel
(23–25, 17–25, 25–22, 25–15, 13–15)
Jegyzőkönyv

2019. szeptember 14.
20:30
Szlovákia  3–1  Ausztria Palais 12, Brüsszel
(19–25, 25–20, 25–21, 25–15)
Jegyzőkönyv

2019. szeptember 15.
15:30
Spanyolország  0–3  Belgium Sportpaleis, Antwerpen
(17–25, 21–25, 14–25)
Jegyzőkönyv

2019. szeptember 15.
18:30
Szerbia  3–0  Szlovákia Sportpaleis, Antwerpen
(25–19, 25–20, 25–21)
Jegyzőkönyv

2019. szeptember 16.
17:30
Ausztria  0–3  Németország Sportpaleis, Antwerpen
(23–25, 15–25, 16–25)
Jegyzőkönyv

2019. szeptember 16.
20:30
Spanyolország  1–3  Szerbia Sportpaleis, Antwerpen
(25–21, 19–25, 19–25, 20–25)
Jegyzőkönyv

2019. szeptember 17.
17:30
Ausztria  2–3  Spanyolország Sportpaleis, Antwerpen
(23–25, 28–26, 23–25, 25–23, 11–15)
Jegyzőkönyv

2019. szeptember 17.
20:30
Szlovákia  0–3  Belgium Sportpaleis, Antwerpen
(23–25, 20–25, 15–25)
Jegyzőkönyv

2019. szeptember 18.
17:30
Németország  3–0  Szlovákia Sportpaleis, Antwerpen
(25–23, 30–28, 25–19)
Jegyzőkönyv

2019. szeptember 18.
20:30
Belgium  0–3  Szerbia Sportpaleis, Antwerpen
(19–25, 21–25, 19–25)
Jegyzőkönyv

2019. szeptember 19.
17:30
Spanyolország  3–1  Németország Sportpaleis, Antwerpen
(25–22, 25–20, 18–25, 25–19)
Jegyzőkönyv

2019. szeptember 19.
20:30
Szerbia  3–0  Ausztria Sportpaleis, Antwerpen
(25–16, 25–22, 25–20)
Jegyzőkönyv

C csoport[szerkesztés]

Hely. Csapat M Gy V Pont Sz+ Sz– SzA P+ P– PA Továbbjutás
1.  Oroszország 5 5 0 15 15 2 7,500 427 329 1,298 Negyeddöntő
2.  Szlovénia 5 3 2 9 10 7 1,429 419 376 1,114
3.  Törökország 5 2 3 7 9 10 0,900 413 421 0,981
4.  Finnország 5 2 3 6 9 12 0,750 455 472 0,964
5.  Észak-Macedónia 5 2 3 6 7 11 0,636 409 445 0,919
6.  Fehéroroszország 5 1 4 2 6 14 0,429 404 484 0,835
Forrás:
2019. szeptember 12.
14:30
Törökország  1–3  Oroszország Arena Stožice, Ljubljana
(13–25, 25–23, 17–25, 15–25)
Jegyzőkönyv

2019. szeptember 12.
17:30
Finnország  3–1  Észak-Macedónia Arena Stožice, Ljubljana
(25–23, 25–22, 23–25, 25–21)
Jegyzőkönyv

2019. szeptember 12.
20:30
Szlovénia  3–0  Fehéroroszország Arena Stožice, Ljubljana
(25–17, 25–14, 25–19)
Jegyzőkönyv

2019. szeptember 13.
17:30
Észak-Macedónia  0–3  Törökország Arena Stožice, Ljubljana
(20–25, 23–25, 13–25)
Jegyzőkönyv

2019. szeptember 13.
20:30
Fehéroroszország  1–3  Oroszország Arena Stožice, Ljubljana
(25–23, 17–25, 22–25, 10–25)
Jegyzőkönyv

2019. szeptember 14.
17:30
Észak-Macedónia  0–3  Oroszország Arena Stožice, Ljubljana
(15–25, 16–25, 28–30)
Jegyzőkönyv

2019. szeptember 14.
20:30
Szlovénia  3–1  Finnország Arena Stožice, Ljubljana
(25–18, 26–24, 24–26, 25–15)
Jegyzőkönyv

2019. szeptember 15.
17:30
Fehéroroszország  3–2  Finnország Arena Stožice, Ljubljana
(13–25, 17–25, 30–28, 25–22, 15–13)
Jegyzőkönyv

2019. szeptember 15.
20:30
Törökország  0–3  Szlovénia Arena Stožice, Ljubljana
(28–30, 16–25, 23–25)
Jegyzőkönyv

2019. szeptember 16.
17:30
Oroszország  3–0  Finnország Arena Stožice, Ljubljana
(25–17, 26–24, 25–22)
Jegyzőkönyv

2019. szeptember 16.
20:30
Fehéroroszország  1–3  Észak-Macedónia Arena Stožice, Ljubljana
(25–23, 19–25, 27–29, 20–25)
Jegyzőkönyv

2019. szeptember 17.
17:30
Szlovénia  1–3  Észak-Macedónia Arena Stožice, Ljubljana
(24–26, 28–30, 25–19, 24–26)
Jegyzőkönyv

2019. szeptember 17.
20:30
Törökország  3–1  Fehéroroszország Arena Stožice, Ljubljana
(25–21, 26–24, 20–25, 25–19)
Jegyzőkönyv

2019. szeptember 18.
17:30
Szlovénia  0–3  Oroszország Arena Stožice, Ljubljana
(21–25, 21–25, 21–25)
Jegyzőkönyv

2019. szeptember 18.
20:30
Finnország  3–2  Törökország Arena Stožice, Ljubljana
(25–20, 15–25, 18–25, 25–23, 15–12)
Jegyzőkönyv

D csoport[szerkesztés]

Hely. Csapat M Gy V Pont Sz+ Sz– SzA P+ P– PA Továbbjutás
1.  Lengyelország 5 5 0 15 15 1 15,000 400 283 1,413 Negyeddöntő
2.  Hollandia 5 3 2 10 11 7 1,571 412 383 1,076
3.  Ukrajna 5 3 2 9 9 8 1,125 385 367 1,049
4.  Csehország 5 2 3 6 9 11 0,818 433 447 0,969
5.  Montenegró 5 2 3 5 7 11 0,636 348 426 0,817
6.  Észtország 5 0 5 0 2 15 0,133 367 439 0,836
Forrás:
2019. szeptember 13.
14:00
Csehország  1–3  Ukrajna Rotterdam Ahoy, Rotterdam
(21–25, 19–25, 25–19, 22–25)
Jegyzőkönyv

2019. szeptember 13.
17:00
Észtország  1–3  Lengyelország Rotterdam Ahoy, Rotterdam
(22–25, 27–25, 22–25, 17–25)
Jegyzőkönyv

2019. szeptember 13.
20:00
Hollandia  3–0  Montenegró Rotterdam Ahoy, Rotterdam
(25–13, 25–17, 25–15)
Jegyzőkönyv

2019. szeptember 14.
16:00
Ukrajna  0–3  Hollandia Rotterdam Ahoy, Rotterdam
(26–28, 27–29, 21–25)
Jegyzőkönyv

2019. szeptember 14.
19:00
Észtország  0–3  Montenegró Rotterdam Ahoy, Rotterdam
(23–25, 28–30, 23–25)
Jegyzőkönyv

2019. szeptember 15.
16:00
Hollandia  0–3  Lengyelország Rotterdam Ahoy, Rotterdam
(19–25, 18–25, 19–25)
Jegyzőkönyv

2019. szeptember 15.
19:00
Csehország  3–0  Észtország Rotterdam Ahoy, Rotterdam
(25–18, 34–32, 28–26)
Jegyzőkönyv

2019. szeptember 16.
17:00
Montenegró  1–3  Ukrajna Rotterdam Ahoy, Rotterdam
(25–19, 18–25, 15–25, 19–25)
Jegyzőkönyv

2019. szeptember 16.
20:00
Lengyelország  3–0  Csehország Rotterdam Ahoy, Rotterdam
(25–18, 25–12, 25–15)
Jegyzőkönyv

2019. szeptember 17.
17:00
Montenegró  0–3  Lengyelország Sporthallen Zuid, Amszterdam
(10–25, 17–25, 19–25)
Jegyzőkönyv

2019. szeptember 17.
20:00
Észtország  1–3  Hollandia Sporthallen Zuid, Amszterdam
(25–22, 19–25, 19–25, 20–25)
Jegyzőkönyv

2019. szeptember 18.
16:00
Ukrajna  3–0  Észtország Sporthallen Zuid, Amszterdam
(25–17, 25–15, 25–14)
Jegyzőkönyv

2019. szeptember 18.
20:00
Hollandia  2–3  Csehország Sporthallen Zuid, Amszterdam
(18–25, 25–18, 20–25, 25–22, 14–16)
Jegyzőkönyv

2019. szeptember 19.
17:00
Csehország  2–3  Montenegró Sporthallen Zuid, Amszterdam
(23–25, 25–14, 22–25, 25–21, 13–15)
Jegyzőkönyv

2019. szeptember 19.
20:00
Lengyelország  3–0  Ukrajna Sporthallen Zuid, Amszterdam
(25–17, 25–16, 25–15)
Jegyzőkönyv

Egyenes kieséses szakasz[szerkesztés]

Ágrajz[szerkesztés]

Nyolcaddöntők Negyeddöntők Elődöntők Döntő
                                 
szeptember 21.            
B1  Szerbia 3
szeptember 24.
D4  Csehország 0  
 Szerbia 3
szeptember 21.
   Ukrajna 2  
B2  Belgium 2
szeptember 27.
D3  Ukrajna 3  
 Szerbia 3
szeptember 21.
   Franciaország 2  
A1  Franciaország 3
szeptember 24.
C4  Finnország 0  
 Franciaország 3
szeptember 22.
   Olaszország 0  
A2  Olaszország 3
szeptember 29.
C3  Törökország 0  
 Szerbia 3
szeptember 21.
   Szlovénia 1
D1  Lengyelország 3
szeptember 23.
B4  Spanyolország 0  
 Lengyelország 3
szeptember 21.
   Németország 0  
D2  Hollandia 1
szeptember 26.
B3  Németország 3  
 Lengyelország 1
szeptember 21.
   Szlovénia 3   Bronzmérkőzés
C1  Oroszország 3
szeptember 24. szeptember 28.
A4  Görögország 0  
 Oroszország 1  Franciaország 0
szeptember 21.
   Szlovénia 3    Lengyelország 3
C2  Szlovénia 3
A3  Bulgária 1  

Nyolcaddöntők[szerkesztés]

2019. szeptember 21.
16:00
Hollandia  1–3  Németország Omnisport Apeldoorn, Apeldoorn
(17–25, 22–25, 32–30, 23–25)
Jegyzőkönyv

2019. szeptember 21.
17:30
Oroszország  3–0  Görögország Arena Stožice, Ljubljana
(25–16, 25–15, 25–16)
Jegyzőkönyv

2019. szeptember 21.
17:30
Szerbia  3–0  Csehország Sportpaleis, Antwerpen
(31–29, 25–21, 25–18)
Jegyzőkönyv

2019. szeptember 21.
19:30
Franciaország  3–0  Finnország Hall XXL, Nantes
(25–16, 25–23, 25–21)
Jegyzőkönyv

2019. szeptember 21.
20:00
Lengyelország  3–0  Spanyolország Omnisport Apeldoorn, Apeldoorn
(25–18, 25–13, 25–16)
Jegyzőkönyv

2019. szeptember 21.
20:30
Belgium  2–3  Ukrajna Sportpaleis, Antwerpen
(22–25, 25–21, 25–14, 18–25, 10–15)
Jegyzőkönyv

2019. szeptember 21.
20:30
Szlovénia  3–1  Bulgária Arena Stožice, Ljubljana
(25–27, 25–17, 25–16, 25–17)
Jegyzőkönyv

2019. szeptember 22.
17:00
Olaszország  3–0  Törökország Hall XXL, Nantes
(25–22, 25–18, 25–21)
Jegyzőkönyv

Negyeddöntők[szerkesztés]

2019. szeptember 23.
20:00
Lengyelország  3–0  Németország Omnisport Apeldoorn, Apeldoorn
(25–19, 25–21, 25–18)
Jegyzőkönyv

2019. szeptember 23.
20:30
Oroszország  1–3  Szlovénia Arena Stožice, Ljubljana
(23–25, 22–25, 25–21, 21–25)
Jegyzőkönyv

2019. szeptember 24.
20:30
Szerbia  3–2  Ukrajna Sportpaleis, Antwerpen
(21–25, 25–23, 25–22, 19–25, 15–9)
Jegyzőkönyv

2019. szeptember 24.
20:45
Franciaország  3–0  Olaszország Hall XXL, Nantes
(25–16, 27–25, 25–14)
Jegyzőkönyv

Elődöntők[szerkesztés]

2019. szeptember 26.
20:30
Lengyelország  1–3  Szlovénia Arena Stožice, Ljubljana
(23–25, 26–24, 22–25, 23–25)
Jegyzőkönyv

2019. szeptember 27.
20:45
Szerbia  3–2  Franciaország AccorHotels Arena, Párizs
(23–25, 25–23, 25–21, 17–25, 15–7)
Jegyzőkönyv

Bronzmérkőzés[szerkesztés]

2019. szeptember 28.
18:00
Franciaország  0–3  Lengyelország AccorHotels Arena, Párizs
(24–26, 22–25, 21–25)
Jegyzőkönyv

Döntő[szerkesztés]

2019. szeptember 29.
17:30
Szerbia  3–1  Szlovénia AccorHotels Arena, Párizs
(19–25, 25–16, 25–18, 25–20)
Jegyzőkönyv
A 2019-es férfi röplabda-Európa-bajnokság győztese

Szerbia
3. cím

Végeredmény[szerkesztés]

Helyezés Csapat
01Gold medal icon.svg Arany  Szerbia
02Silver medal icon.svg Ezüst  Szlovénia
03Bronze medal icon.svg Bronz  Lengyelország
4.  Franciaország
5.  Oroszország
6.  Olaszország
7.  Ukrajna
8.  Németország
9.  Belgium
10.  Hollandia
11.  Bulgária
12.  Törökország
13.  Csehország
14.  Finnország
15.  Spanyolország
16.  Görögország
17.  Észak-Macedónia
18.  Montenegró
19.  Szlovákia
20.  Portugália
21.  Románia
22.  Fehéroroszország
23.  Ausztria
24.  Észtország

Jegyzetek[szerkesztés]

Források[szerkesztés]

  • sport Sportportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap