2009-es wimbledoni teniszbajnokság – vegyes páros

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez
2009-es wimbledoni teniszbajnokság
vegyes páros
GyőztesekBahama-szigetek Mark Knowles,
német Anna-Lena Grönefeld

 ← 200820092010 → 
2009-es wimbledoni teniszbajnokság
versenyszámai
Férfi egyes
Női egyes
Férfi páros
Női páros
Vegyes páros
2009-es Grand Slam-tornák
vegyes páros tornái
Australian Open
Roland Garros
Wimbledon
US Open

A címvédők, Bob Bryan és Samantha Stosur a negyeddöntőben estek ki a későbbi győztesekkel szemben. A döntőben a bahamai Mark Knowles és a német Anna-Lena Grönefeld 7–5, 6–3-ra múlta felül az indiai Lijendar Pedzs és a zimbabwei Cara Black párosát.

Kiemeltek[szerkesztés]

Mindegyik kiemelt páros a második körben kezdte meg a szereplést.

  1. indiai Lijendar Pedzs / Zimbabwe Cara Black (döntő)
  2. USA Bob Bryan / ausztrál Samantha Stosur (negyeddöntő)
  3. lengyel Marcin Matkowski / USA Lisa Raymond (harmadik kör)
  4. Zimbabwe Kevin Ullyett / Tajvan Hszie Su-vej (negyeddöntő)
  5. kanadai Daniel Nestor / orosz Jelena Vesznyina (harmadik kör)
  6. USA Mike Bryan / USA Bethanie Mattek-Sands (harmadik kör)
  7. svéd Robert Lindstedt / ausztrál Rennae Stubbs (harmadik kör)
  8. fehérorosz Makszim Mirni / orosz Nagyja Petrova (harmadik kör)

  1. Bahama-szigetek Mark Knowles / német Anna-Lena Grönefeld (győztesek)
  2. szerb Nenad Zimonjić / kínai Jen Ce (második kör)
  3. brazil André Sá / japán Szugijama Ai (negyeddöntő)
  4. ausztrál Stephen Huss / spanyol Virginia Ruano Pascual (elődöntő)
  5. indiai Mahes Bhúpati / indiai Szánija Mirza (harmadik kör)
  6. brazil Marcelo Melo / kínai Peng Suaj (második kör)
  7. cseh Lukáš Dlouhý / cseh Iveta Benešová (negyeddöntő)
  8. német Christopher Kas / Tajvan Csuang Csia-zsung (harmadik kör)

Főtábla[szerkesztés]

  • Q = Kvalifikációból felkerült
  • WC = Szabadkártyás
  • LL = Szerencsés vesztes
  • r = feladta
  • w/o = visszalépett
  • ALT = helyettes
  Negyeddöntők Elődöntők Döntő
                                       
  1 indiai Lijendar Pedzs
Zimbabwe Cara Black
6 6    
11 brazil André Sá
japán Szugijama Ai
3 3    
  1 indiai Lijendar Pedzs
Zimbabwe Cara Black
6 6    
  12 ausztrál Stephen Huss
spanyol Virginia Ruano Pascual
4 4    
4 Zimbabwe Kevin Ullyett
Tajvan Hszie Su-vej
3 7 7
  12 ausztrál Stephen Huss
spanyol Virginia Ruano Pascual
6 5 9  
    1 indiai Lijendar Pedzs
Zimbabwe Cara Black
5 3  
  9 Bahama-szigetek Mark Knowles
német Anna-Lena Grönefeld
7 6  
    brit Jamie Murray
USA Liezel Huber
w/o      
15 cseh Lukáš Dlouhý
cseh Iveta Benešová
       
  brit Jamie Murray
USA Liezel Huber
2 5  
  9 Bahama-szigetek Mark Knowles
német Anna-Lena Grönefeld
6 7    
9 Bahama-szigetek Mark Knowles
német Anna-Lena Grönefeld
0 7 6
  2 USA Bob Bryan
ausztrál Samantha Stosur
6 5 3  

Felső ág[szerkesztés]

Első szakasz[szerkesztés]

1. kör   2. kör   3. kör   Negyeddöntő
 
    1 indiai Lijendar Pedzs
Zimbabwe Cara Black
w/o      
  Dél-Afrika Wesley Moodie
cseh Vladimíra Uhlířová
6 2 9       szlovák Michal Mertiňák
olasz Mara Santangelo
       
  szlovák Michal Mertiňák
olasz Mara Santangelo
3 6 11       1 indiai Lijendar Pedzs
Zimbabwe Cara Black
6 62 6  
  szerb Dusan Vemić
olasz Flavia Pennetta
5 6 5       13 indiai Mahes Bhúpati
indiai Szánija Mirza
2 7 3  
WC brit Colin Fleming
brit Sarah Borwell
7 4 7     WC brit Colin Fleming
brit Sarah Borwell
64 4  
    13 indiai Mahes Bhúpati
indiai Szánija Mirza
7 6    
      1 indiai Lijendar Pedzs
Zimbabwe Cara Black
6 6  
      11 brazil André Sá
japán Szugijama Ai
3 3  
    11 brazil André Sá
japán Szugijama Ai
6 7    
  ausztrál Ashley Fisher
USA Abigail Spears
4 4       WC brit Kenneth Skupski
brit Katie O’Brien
3 64    
WC brit Kenneth Skupski
brit Katie O’Brien
6 6         11 brazil André Sá
japán Szugijama Ai
611 6 6
  román Andrei Pavel
román Monica Niculescu
7 3 6       7 svéd Robert Lindstedt
ausztrál Rennae Stubbs
7 3 2  
  ausztrál Jordan Kerr
USA Vania King
5 6 3       román Andrei Pavel
román Monica Niculescu
3 6 6
    7 svéd Robert Lindstedt
ausztrál Rennae Stubbs
6 2 8  
 

Második szakasz[szerkesztés]

1. kör   2. kör   3. kör   Negyeddöntő
 
    4 Zimbabwe Kevin Ullyett
Tajvan Hszie Su-vej
6 6    
  Holland Antillák Jean-Julien Rojer
kazah Galina Voszkobojeva
4 6 15       Holland Antillák Jean-Julien Rojer
kazah Galina Voszkobojeva
3 4    
  Dél-Afrika Jeff Coetzee
USA Jill Craybas
6 3 13       4 Zimbabwe Kevin Ullyett
Tajvan Hszie Su-vej
6 6    
  Izrael Andi Rám
orosz Anna Csakvetadze
2 6 2       16 német Christopher Kas
Tajvan Csuang Csia-zsung
3 2    
  orosz Igor Andrejev
orosz Marija Kirilenko
6 3 6       orosz Igor Andrejev
orosz Marija Kirilenko
     
    16 német Christopher Kas
Tajvan Csuang Csia-zsung
w/o      
      4 Zimbabwe Kevin Ullyett
Tajvan Hszie Su-vej
3 7 7
      12 ausztrál Stephen Huss
spanyol V Ruano Pascual
6 5 9
    12 ausztrál Stephen Huss
spanyol V Ruano Pascual
7 7    
brit Ross Hutchins
brit Anne Keothavong
4 2         brazil Bruno Soares
orosz Alisza Klejbanova
5 65    
  brazil Bruno Soares
orosz Alisza Klejbanova
6 6         12 ausztrál Stephen Huss
spanyol V Ruano Pascual
6 7  
WC brit Alex Bogdanović
brit Melanie South
5 3         8 fehérorosz Makszim Mirni
orosz Nagyja Petrova
3 69  
  holland Rogier Wassen
Thaiföld Tamarine Tanasugarn
7 6         holland Rogier Wassen
Thaiföld Tamarine Tanasugarn
     
    8 fehérorosz Makszim Mirni
orosz Nagyja Petrova
w/o      
 

Alsó ág[szerkesztés]

Harmadik szakasz[szerkesztés]

1. kör   2. kör   3. kör   Negyeddöntő
 
    6 USA Mike Bryan
USA Bethanie Mattek-Sands
6 6    
  német Philipp Petzschner
cseh B Záhlavová-Strýcová
6 6         német Philipp Petzschner
cseh B Záhlavová-Strýcová
1 1    
  USA Scott Lipsky
orosz Jekatyerina Makarova
4 4         6 USA Mike Bryan
USA Bethanie Mattek-Sands
67 6 3  
  Dél-Afrika Rik de Voest
USA Raquel Kops-Jones
6 67 1         brit Jamie Murray
USA Liezel Huber
7 4 6  
  brit Jamie Murray
USA Liezel Huber
2 7 6       brit Jamie Murray
USA Liezel Huber
7 3 6
    10 szerb Nenad Zimonjić
kínai Jen Ce
63 6 3  
        brit Jamie Murray
USA Liezel Huber
w/o    
      15 cseh Lukáš Dlouhý
cseh Iveta Benešová
     
    15 cseh Lukáš Dlouhý
cseh Iveta Benešová
7 7    
  USA Eric Butorac
kazah Jaroszlava Svedova
6 6         USA Eric Butorac
kazah Jaroszlava Svedova
5 61    
  svéd Johan Brunström
orosz Vera Dusevina
3 4         15 cseh Lukáš Dlouhý
cseh Iveta Benešová
4 6 6
  svájci Paul Hanley
ausztrál A Rogyionova
6 6         3 lengyel Marcin Matkowski
USA Lisa Raymond
6 4 2  
  szlovák Filip Polášek
cseh Andrea Hlaváčková
3 2         svájci Paul Hanley
ausztrál A Rogyionova
1 3  
    3 lengyel Marcin Matkowski
USA Lisa Raymond
6 6    
 

Negyedik szakasz[szerkesztés]

1. kör   2. kör   3. kör   Negyeddöntő
 
    5 kanadai Daniel Nestor
orosz Jelena Vesznyina
6 6    
  USA Travis Parrott
ukrán Katerina Bondarenko
65 2       WC brit James Auckland
brit Elena Baltacha
1 2    
WC brit James Auckland
brit Elena Baltacha
7 6         5 kanadai Daniel Nestor
orosz Jelena Vesznyina
4 4    
  belga Dick Norman
lett Līga Dekmeijere
3 4         9 Bahama-szigetek Mark Knowles
német Anna-Lena Grönefeld
6 6    
  USA James Cerretani
osztrák Sybille Bammer
6 6         USA James Cerretani
osztrák Sybille Bammer
65 3  
    9 Bahama-szigetek Mark Knowles
német Anna-Lena Grönefeld
7 6    
      9 Bahama-szigetek Mark Knowles
német Anna-Lena Grönefeld
0 7 6
      2 USA Bob Bryan
ausztrál Samantha Stosur
6 5 3
    14 brazil Marcelo Melo
kínai Peng Suaj
4 3    
  cseh František Čermák
cseh Lucie Hradecká
64 3         francia Fabrice Santoro
spanyol A Medina Garrigues
6 6    
  francia Fabrice Santoro
spanyol A Medina Garrigues
7 6           francia Fabrice Santoro
spanyol A Medina Garrigues
     
WC brit Joshua Goodall
brit Naomi Cavaday
2 4         2 USA Bob Bryan
ausztrál Samantha Stosur
w/o      
  argentin Lucas Arnold Ker
argentin Gisela Dulko
6 6         argentin Lucas Arnold Ker
argentin Gisela Dulko
1 4  
    2 USA Bob Bryan
ausztrál Samantha Stosur
6 6    
 

Források[szerkesztés]