2005-ös amatőr ökölvívó-világbajnokság

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Jump to navigation Jump to search

A 13. Amatőr ökölvívó-világbajnokság

Érmesek[szerkesztés]

Bedák Pál ezüstérmet szerzett papírsúlyban.

2005. évi amatőr ökölvívó-világbajnokság érmesei
Versenyszám Arany Arany Ezüst Ezüst Bronz Bronz
Szupernehézsúly Odlanier Solís
Kuba (Kuba)
Roman Romancsuk
Oroszország (Oroszország)
Roberto Cammarelle
Olaszország (Olaszország)

Kubrat Venkov
Bulgária (Bulgária)

Nehézsúly Alekszandr Alekszejev
Oroszország (Oroszország)
Elchin Alizade
Azerbajdzsán (Azerbajdzsán)
Jasur Mazhanov
Üzbegisztán (Üzbegisztán)

Alexander Povernov
Németország Németország

Félnehézsúly Jerdosz Zsanabergenov
Kazahsztán (Kazahsztán)
Marijo Šivolija
Horvátország (Horvátország)
Utkirbek Haydarov
Üzbegisztán (Üzbegisztán)

Artak Malumjan
Örményország (Örményország)

Középsúly Matvej Korobov
Oroszország (Oroszország)
Iszmajil Szillah
Ukrajna (Ukrajna)
Emilio Correa
Kuba (Kuba)

Mohammed Hikal
Egyiptom (Egyiptom)

Váltósúly Erislandy Lara
Kuba (Kuba)
Magomed Nurudinov
Fehéroroszország (Fehéroroszország)
Baktijar Artajev
Kazahsztán (Kazahsztán)

Neil Perkins
Egyesült Királyság (Egyesült Királyság)

Kisváltósúly Szerik Szapijev
Kazahsztán (Kazahsztán)
Dilshod Mahmudov
Üzbegisztán (Üzbegisztán)
Inocente Fiss
Kuba (Kuba)

Emil Maharramov
Azerbajdzsán (Azerbajdzsán)

Könnyűsúly Yordenis Ugas
Kuba (Kuba)
Romal Amanov
Azerbajdzsán (Azerbajdzsán)
Khabib Allakverdijev
Oroszország (Oroszország)

Domenico Valentino
Olaszország (Olaszország)

Pehelysúly Alekszej Tyiscsenko
Oroszország (Oroszország)
Alexei Shajdulin
Bulgária (Bulgária)
Yuriorkis Gamboa
Kuba (Kuba)

Viorel Simion
Románia (Románia)

Harmatsúly Guillermo Rigondeaux
Kuba (Kuba)
Rustam Rachimow
Németország (Németország)
Ali Hallab
Franciaország (Franciaország)

Gary Russell Jr.
Egyesült Államok (Egyesült Államok)

Légsúly Lee Ok-Sung
Dél-Korea (Dél-Korea)
Andry Lafita
Kuba (Kuba)
Raushee Warren
Egyesült Államok (Egyesült Államok)

Mirat Sarsembajev
Kazahsztán (Kazahsztán)

Papírsúly Cou Si-ming
Kína (Kína)
Bedák Pál
Magyarország (Magyarország)
Sherali Dostiev
Tádzsikisztán (Tádzsikisztán)

Birzan Zakipov
Kazahsztán (Kazahsztán)

További információk[szerkesztés]