Ugrás a tartalomhoz

1988-as finn labdarúgó-bajnokság (első osztály)

Ellenőrzött
A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából

Az 1988-as finn labdarúgó-bajnokság (Mestaruussarja) a finn labdarúgó-bajnokság legmagasabb osztályának ötvennyolcadik alkalommal megrendezett bajnoki éve volt. A pontvadászat 12 csapat részvételével zajlott. A bajnokságot a HJK Helsinki csapata nyerte.

Az alapszakasz 12 csapat részvételével zajlott. Az alapszakasz végén az első 6 helyezett csapat a felsőházban, az utolsó 6 pedig az alsóházban játszott a továbbiakban.

# Csapat M Gy D V RG KG Pont
1HJK Helsinki221624442234
2Kuusysi Lahti221255482529
3Reipas Lahti22994392927
4RoPS Rovaniemi228104312226
5TPS Turku228104251926
6Haka Valkeakoski22877322623
7KePS Kemi22877243223
8Ilves Tampere22769313820
9MP Mikkeli22688192920
10OTP Oulu225611243116
11KuPS Kuopio223811183014
12PPT Pori22061621536
# Csapat M Gy D V RG KG Pont
1HJK Helsinki (B)272034552843
2Kuusysi Lahti271467573034
3RoPS Rovaniemi2710116372931
4Reipas Lahti2710107473930
5TPS Turku2710107292730
6Haka Valkeakoski2710710413727
# Csapat M Gy D V RG KG Pont
1KePS Kemi279108293828
2MP Mikkeli278109243326
3Ilves Tampere278910404725
4OTP Oulu277911323623
5KuPS Kuopio (O)2741211243420
6PPT Pori (K)27072026637