„Simonyi Károly Szakkollégium” változatai közötti eltérés

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
[ellenőrzött változat][nem ellenőrzött változat]
Tartalom törölve Tartalom hozzáadva
link javítás
23. sor: 23. sor:
== Külső hivatkozások ==
== Külső hivatkozások ==


A legfrisebb hírek, induló képzések a Simonyi Szakkollégium [http://simonyi.sch.bme.hu honlapján] találhatóak.
A legfrisebb hírek, induló képzések a [http://simonyi.bme.hu Simonyi Károly Szakkollégium honlapján] találhatóak.


{{szakkollégiumok}}
{{szakkollégiumok}}

A lap 2010. július 4., 14:45-kori változata

Fájl:Simonyi kicsi.gif
A szakkollégium logója

A szakkollégium célja

A Simonyi Károly Szakkollégium lehetőséget nyújt a BME Villamosmérnöki és Informatikai Karának hallgatói számára az egyetemi tanulmányokon felül további szakmai tudás megszerzésére. A szakkollégium tanfolyamain a rendes egyetemi képzést jól kiegészítő elméleti és főként gyakorlati ismeretekre tehetnek szert a résztvevők. A szakkollégium olyan értelmiségi műhely szerepét igyekszik betölteni, ahol a tagok amellett, hogy elhivatottak a szakmájuk iránt, magukénak érzik az értékteremtés, az építkezés, a jobbátevés gondolatát, tudásukat, hozzáállásukat készek továbbadni.

A szakkollégiumon belül működő szakmai körök a projektmunkák és a rendszeresen végzett szakmai munkák inkubátorai. A szakkollégium megteremti a feltételeket az önálló ötletek, elképzelések megvalósításához, cserébe a szakmai munka minőségének megtartását illetve színvonalának emelését várja el a közösség tagjaitól. A szakkollégisták igénybe vehetik a szakkollégium széles eszköztárát, műhelyeit és könyvtárát.

A szakkollégium felépítése

A Simonyi Károly Szakkollégium a Schönherz Szakkollégiumból és a Schönherz Zoltán Kollégium 20-30, esetenként 40 éves múltra visszatekintő szakmai köreiből jött létre. Tagjai a villamosmérnöki és informatikai szakma közel teljes palettáját művelik: a Budavári Schönherz Stúdió (BSS) videotechnikával, rádiós és televíziós közvetítéssel, az AC Studio & Live hangosítással, hangtechnikával, a Kollégiumi Számítástechnikai Kör (KSZK) az informatikával foglalkozik. A Schönherz Elektronikai Műhely (SEM) barkácsműhelyt működtet, az RF kör tartja karban a kollégiumi kábeltévé hálózatot, és HA5KFU hívójellel üzemel a helyi rádióamatőr klub. Robotikával és beágyazott rendszerekkel a Lego kör foglalkozik.

2009-ben az akkor már 8 éve működő Kir-Dev webfejlesztéssel foglalkozó kör is csatlakozott a szakkollégiumhoz.

Simonyi Konferencia

A szakkollégium kapcsolata az ipari partnerekkel igen szoros, hiszen jelentős számban a szakma jeles képviselői a Szakkollégium köreiből, illetve a Kollégiumból és az Egyetemről került ki.

A névadó

Simonyi Károly a szakkollégisták számára nem csak a szakma iránt érzett tisztelete és elkötelezettsége miatt, alapos, jól felépített és mesterien megtartott, mérnökgenerációk számára emlékezetes előadásai, valamint a tanítás iránt érzett elhivatottsága miatt meghatározó. 2003 tavaszán az iránta érzett tisztelettől vezérelve vette fel szakkollégium a nevét.

Külső hivatkozások

A legfrisebb hírek, induló képzések a Simonyi Károly Szakkollégium honlapján találhatóak.