Vitorlázás az 1900. évi nyári olimpiai játékokon

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Vitorlázás
a II. nyári olimpián
Sailing pictogram.svg
Adatok
Helyszín Meulian-Les-Mureaux, Párizs
Dátum május 20. - augusztus 6.
Résztvevők 96 (95 férfi, 1 nő) résztvevő
6 nemzetből
Versenyszámok
  Férfi
Csapat 13

1908 → 

Az 1900. évi nyári olimpiai játékokon a vitorlázásban tíz számot bonyolítottak le, ebből csak három versenyszámot ismer el hivatalosnak a NOB.

Éremtáblázat[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

(A rendező ország csapata eltérő háttérszínnel, az egyes számoszlopok legmagasabb értéke, vagy értékei vastagítással kiemelve.)

Az 1900. évi nyári olimpiai játékok éremtáblázata vitorlázásban Olimpia
Nemzet Arany Arany Ezüst Ezüst Bronz Bronz Összesen
1. Franciaország Franciaország (FRA) 3 8 8 19
2. Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 3 0 1 4
3. Nemzetközi Csapat Nemzetközi Csapat (ZZX) 2 0 0 2
4. Svájc Svájc (SUI) 1 1 0 2
Németország Németország (GER) 1 1 0 2
6. Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 0 0 1 1
Összesen 10 10 10 30

Érmesek[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Az 1900. évi nyári olimpiai játékok férfi érmesei vitorlázásban
Versenyszám 1Aranyérem Arany 2Ezüstérem Ezüst 3Bronzérem Bronz
0.5 tonna
1 futam
Franciaország Franciaország (FRA)
Quand-Même
Pierre Gervais
Franciaország Franciaország (FRA)
Baby
Jean Charcot
Robert Linzeler
Texier I
Texier II
Franciaország Franciaország (FRA)
Sarcelle
Henri Monnot
Léon Tellier
Gaston Cailleux
0.5tonna
2 futam
Franciaország Franciaország (FRA)
Fantlet
Emile Sacré
Franciaország Franciaország (FRA)
Quand-Même
Jean Charcot
Robert Linzeler
Texier I
Texier II
Franciaország Franciaország (FRA)
Baby
Pierre Gervais
1 tonna [1] Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
Scotia
Lorne Currie
John Gretton
Linton Hope
Algernon Maudslay
Franciaország Franciaország (FRA)
Crabe II
Jacques Baudrier
Jean le Bret
F. Marcotte
William Martin
Jules Valton
Franciaország Franciaország (FRA)
Scamasaxe
Marcel Meran
E. Michelet
F. Michelet
1 - 2 tonna 1 futam[1] Svájc Svájc (SUI)
Lérina
Bernard de Pourtalès
Hélèn de Pourtalès
Hermann de Pourtalès
Franciaország Franciaország (FRA)
Marthe
Auguste Albert
Duval
Charles Hugo
F. Vilamitjana
Franciaország Franciaország (FRA)
Nina-Claire
Jacques Baudrier
Lucien Baudrier
Dubosq
Edouard Mantois
1 - 2 tonna
2 futam
Németország Németország (GER)
Aschenbrödel
Georg Naue
Heinrich Peters
Ottokar Weise
Martin Wiesner
Svájc Svájc (SUI)
Lérina
Bernard de Pourtalès
Hélèn de Pourtalès
Hermann de Pourtalès
Franciaország Franciaország (FRA)
Marthe
Auguste Albert
Duval
Charles Hugo
F. Vilamitjana
2 - 3 tonna
1 futam
Nemzetközi Csapat Nemzetközi Csapat (ZZX)
Ollé
Frédéric Blanchy (FRA)
E. William Exshaw (GBR)
Jacques le Lavasseur (FRA)
Franciaország Franciaország (FRA)
Favorite
Doucet
Godinet
Mialaret
Susse
Franciaország Franciaország (FRA)
Gwendoline
De Cottignon
Emile Jean-Fontaine
Ferdinand Schlatter
2 - 3 tonna
2 futam
Nemzetközi Csapat Nemzetközi Csapat (ZZX)
Ollé
Frédéric Blanchy(FRA)
E. William Exshaw (GBR)
Jacques le Lavasseur (FRA)
Franciaország Franciaország (FRA)
Favorite
Doucet
Godinet
Mialaret
Susse
Franciaország Franciaország (FRA)
Mignon
Auguste Donny
3 - 10 tonna Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
Bona Fide
Edward Hore
H. N. Jefferson
J. Howard Taylor
Franciaország Franciaország (FRA)
Gitana
A. Dubos
J. Dubos
Maurice Gufflet
Robert Gufflet
Charly Guiraist
Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Frimousse
H. MacHenry
10 - 20 tonna Franciaország Franciaország (FRA)
Estérel
Émile Billard
P. Perquer
Franciaország Franciaország (FRA)
Quand-Même
Jean Decazes
Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
Laurea
Edward Hore
Abszolút Kategória[1] Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
Scotia
Lorne Currie
John Gretton
Linton Hope
Németország Németország (GER)
Aschenbrödel
Georg Naue
Heinrich Peters
Ottokar Weise
Martin Wiesner
Franciaország Franciaország (FRA)
Turquoise
E. Michelet
F. Michelet

Jegyzetek[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

  1. ^ a b c NOB által elismert verseny.

Források[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]