Női kétpárevezős a 2004. évi nyári olimpiai játékokon

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Női kétpárevezős
a XXVIII. nyári olimpián
Rowing pictogram.svg
Adatok
Helyszín Szkíniasz evezős és kajak‑kenu központ
Dátum augusztus 14.augusztus 21.
Versenyzők 20 résztvevő
10 nemzetből
Érmesek
Aranyérem   Új-Zéland Új-Zéland
Ezüstérem   Németország Németország
Bronzérem   Nagy-Britannia Nagy-Britannia

 ← 2000 2008 → 

A 2004. évi nyári olimpiai játékokon az evezés női kétpárevezős versenyszámát augusztus 14. és augusztus 21. között rendezték a Szkíniasz evezős és kajak‑kenu központban. A versenyt a Georgina Evers-Swindell, Caroline Evers-Swindell összeállítású új-zélandi hajó nyerte a német és a brit egység előtt.

Versenynaptár[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Az időpontok helyi idő szerint, zárójelben magyar idő szerint olvashatóak.

Dátum Időpont Forduló
2004. augusztus 14., szombat 11:00 (10:00) Előfutamok
2004. augusztus 18., szerda 10:40 (9:40) Reményfutamok
2004. augusztus 19., csütörtök 10:50 (9:50) B-döntő
2004. augusztus 21., vasárnap 9:50 (8:50) A-döntő

Eredmények[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Az idők másodpercben értendők. A rövidítések jelentése a következő:

  • QA: Az A-döntőbe jutás helyezés alapján
  • QB: A B-döntőbe jutás helyezés alapján

Előfutamok[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Két előfutamot rendeztek, öt-öt résztvevővel. Az első két helyezett bejutott az A-döntőbe, a többiek a reményfutamba kerültek.

Helyezés Nemzet Idő Mj
1. futam
1. Új-Zéland Új-Zéland (NZL)
Georgina Evers-Swindell, Caroline Evers-Swindell
7:25,57 QA
2. Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
Sarah Winckless, Elise Laverick
7:29,75
3. Ukrajna Ukrajna (UKR)
Natalija Huba,Szvitlana Mazij
7:39,02
4. Franciaország Franciaország (FRA)
Caroline Delas, Gaëlle Buniet
7:41,23
5. Oroszország Oroszország (RUS)
Olga Szamulenkova, Julija Kalinovszkaja
7:54,75
Helyezés Nemzet Idő Mj
2. futam
1. Németország Németország (GER)
Peggy Waleska, Britta Oppelt
7:28,89 QA
2. Bulgária Bulgária (BUL)
Anet-Jacqueline Buschmann, Miglena Markova
7:35,46
3. Románia Románia (ROM)
Camelia Macoviciuc-Mihalcea, Simona Strimbeschi-Muşat
7:39,32
4. Ausztrália Ausztrália (AUS)
Donna Martin, Jane Robinson
7:41,20
5. Olaszország Olaszország (ITA)
Elisabetta Sancassani, Gabriella Bascelli
7:46,66

Reményfutam[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Két reményfutamot rendeztek, négy-négy résztvevővel. Az első két helyezett bejutott az A-döntőbe, a többiek a B-döntőbe kerültek.

Helyezés Nemzet Idő Mj
1. Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
Sarah Winckless, Elise Laverick
6:55,44 QA
2. Románia Románia (ROM)
Camelia Macoviciuc-Mihalcea, Simona Strimbeschi-Muşat
6:58,00 QA
3. Ausztrália Ausztrália (AUS)
Donna Martin, Jane Robinson
7:04,69
4. Oroszország Oroszország (RUS)
Olga Szamulenkova, Julija Kalinovszkaja
7:12,02
Helyezés Nemzet Idő Mj
1. Bulgária Bulgária (BUL)
Anet-Jacqueline Buschmann, Miglena Markova
6:52,78 QA
2. Ukrajna Ukrajna (UKR)
Natalija Huba,Szvitlana Mazij
6:57,37 QA
3. Olaszország Olaszország (ITA)
Elisabetta Sancassani, Gabriella Bascelli
7:01,63
4. Franciaország Franciaország (FRA)
Caroline Delas, Gaëlle Buniet
7:03,50

Döntők[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

B-döntő[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

A B-döntőt négy résztvevővel rendezték, a reményfutamok 3-4. helyezettjeivel.

Helyezés
(Összesített)
Nemzet Idő
1. (7.) Franciaország Franciaország (FRA)
Caroline Delas, Gaëlle Buniet
6:52,55
2. (8.) Olaszország Olaszország (ITA)
Elisabetta Sancassani, Gabriella Bascelli
6:54,51
3. (9.) Ausztrália Ausztrália (AUS)
Donna Martin, Jane Robinson
6:55,17
4. (10.) Oroszország Oroszország (RUS)
Olga Szamulenkova, Julija Kalinovszkaja
7:02,25

A-döntő[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Az A-döntőt hat részvevővel rendezték az előfutamok és a reményfutamok 1-2. helyezettjeivel.

Helyezés Nemzet Idő
1Aranyérem Arany Új-Zéland Új-Zéland (NZL)
Georgina Evers-Swindell, Caroline Evers-Swindell
7:01,79
2Ezüstérem Ezüst Németország Németország (GER)
Peggy Waleska, Britta Oppelt
7:02,78
3Bronzérem Bronz Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
Sarah Winckless, Elise Laverick
7:07,58
4. Bulgária Bulgária (BUL)
Anet-Jacqueline Buschmann, Miglena Markova
7:13,97
5. Románia Románia (ROM)
Camelia Macoviciuc-Mihalcea, Simona Strimbeschi-Muşat
7:17,58
6. Ukrajna Ukrajna (UKR)
Natalija Huba,Szvitlana Mazij
7:21,78

Források[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]