Férfi 10 km-es sprint biatlon az 1994. évi téli olimpiai játékokon

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Férfi 10 km-es sprint biatlon
a XVII. téli olimpián
Biathlon pictogram.svg
Adatok
Helyszín Birkebeineren Stadion, Lillehammer
Dátum február 23.
Versenyzők 68 résztvevő
28 nemzetből
Érmesek
Aranyérem   Oroszország Oroszország
Ezüstérem   Németország Németország
Bronzérem   Oroszország Oroszország

 ← 1992 1998 → 

Az 1994. évi téli olimpiai játékokon a biatlon férfi 10 km-es sprint versenyszámát február 23-án rendezték a Birkebeineren Stadionban. Az aranyérmet az orosz Szergej Csepikov nyerte meg. A Magyarországot képviselő Panyik János a 33. helyen végzett.

Végeredmény[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Minden hibás találat után 150 méter büntetőkört kellett megtenniük a versenyzőknek.

Helyezés Versenyző Nemzet Lövőhiba Idő
1Aranyérem Arany Szergej Csepikov Oroszország Oroszország (RUS) 0 (0+0) 28:07,0
2Ezüstérem Ezüst Ricco Groß Németország Németország (GER) 0 (0+0) 28:13,0
3Bronzérem Bronz Szergej Taraszov Oroszország Oroszország (RUS) 1 (1+0) 28:27,4
4. Vlagyimir Dracsov Oroszország Oroszország (RUS) 1 (0+1) 28:28,9
5. Ludwig Gredler Ausztria Ausztria (AUT) 2 (0+2) 29:05,4
6. Frank Luck Németország Németország (GER) 2 (1+1) 29:09,7
7. Sven Fischer Németország Németország (GER) 1 (1+0) 29:16,0
8. Hervé Flandin Franciaország Franciaország (FRA) 1 (1+0) 29:33,8
9. Janez Ožbolt Szlovénia Szlovénia (SLO) 0 (0+0) 29:35,8
10. Aljakszandr Papov Fehéroroszország Fehéroroszország (BLR) 0 (0+0) 29:38,5
11. Patrice Bailly-Salins Franciaország Franciaország (FRA) 2 (1+1) 29:43,1
12. Mark Kirchner Németország Németország (GER) 2 (1+1) 29:51,7
13. Johann Passler Olaszország Olaszország (ITA) 2 (0+2) 29:53,1
14. Ivar Ulekleiv Norvégia Norvégia (NOR) 1 (0+1) 29:56,6
15. Harri Eloranta Finnország Finnország (FIN) 4 (1+3) 30:02,1
16. Valerij Kirijenko Oroszország Oroszország (RUS) 3 (1+2) 30:06,2
17. Aleh Rizsankov Fehéroroszország Fehéroroszország (BLR) 3 (2+1) 30:11,0
18. Torasz Dolnyij Ukrajna Ukrajna (UKR) 1 (1+0) 30:16,6
19. Thierry Dusserre Franciaország Franciaország (FRA) 2 (1+1) 30:22,6
20. Ulf Johansson Svédország Svédország (SWE) 3 (2+1) 30:24,2
21. Petr Garabík Csehország Csehország (CZE) 1 (0+1) 30:31,2
22. Wolfgang Perner Ausztria Ausztria (AUT) 3 (1+2) 30:31,5
23. Pieralberto Carrara Olaszország Olaszország (ITA) 3 (1+2) 30:33,1
24. Wilfried Pallhuber Olaszország Olaszország (ITA) 3 (1+2) 30:35,2
25. Jon Åge Tyldum Norvégia Norvégia (NOR) 2 (1+1) 30:36,7
26. Steve Cyr Kanada Kanada (CAN) 3 (1+2) 30:41,2
27. Jan Ziemianin Lengyelország Lengyelország (POL) 2 (1+1) 30:44,2
28. Ole Einar Bjørndalen Norvégia Norvégia (NOR) 1 (1+0) 30:44,6
29. Jiří Holubec Csehország Csehország (CZE) 2 (0+2) 30:45,2
30. Franz Schuler Ausztria Ausztria (AUT) 4 (1+3) 30:55,2
31. Kraszimir Videnov Bulgária Bulgária (BUL) 1 (0+1) 30:59,3
32. Tomasz Sikora Lengyelország Lengyelország (POL) 3 (2+1) 31:02,6
33. Panyik János Magyarország Magyarország (HUN) 2 (1+1) 31:04,3
34. Gheorghe Vasile Románia Románia (ROM) 2 (1+1) 31:05,3
35. Stéphane Bouthiaux Franciaország Franciaország (FRA) 3 (1+2) 31:07,3
36. Uroš Velepec Szlovénia Szlovénia (SLO) 2 (1+1) 31:07,5
37. Viktar Majgurov Fehéroroszország Fehéroroszország (BLR) 3 (2+1) 31:09,2
38. Per Brandt Svédország Svédország (SWE) 1 (1+0) 31:27,4
39. Hillar Zahkna Észtország Észtország (EST) 3 (1+2) 31:28,7
40. Valentin Dzsima Ukrajna Ukrajna (UKR) 3 (1+2) 31:31,8
41. Ilmārs Bricis Lettország Lettország (LAT) 4 (2+2) 31:36,9
42. Kodate Miszao Japán Japán (JPN) 3 (1+2) 31:40,2
43. Martin Pfurtscheller Ausztria Ausztria (AUT) 5 (2+3) 31:47,2
44. Andreas Zingerle Olaszország Olaszország (ITA) 2 (1+1) 31:50,5
45. Ihar Hohrjakov Fehéroroszország Fehéroroszország (BLR) 4 (1+3) 31:50,7
46. Tomáš Kos Csehország Csehország (CZE) 1 (0+1) 31:52,0
47. Ivan Makszimov Ukrajna Ukrajna (UKR) 3 (1+2) 31:52,7
48. Dmitrij Pantov Kazahsztán Kazahsztán (KAZ) 5 (2+3) 31:54,2
49. Ian Woods Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 2 (0+2) 31:58,3
50. Aivo Udras Észtország Észtország (EST) 4 (2+2) 32:02,1
51. Pavel Kotraba Szlovákia Szlovákia (SVK) 4 (2+2) 32:04,0
52. Vesa Hietalahti Finnország Finnország (FIN) 5 (2+3) 32:06,0
53. Sylfest Glimsdal Norvégia Norvégia (NOR) 3 (2+1) 32:07,4
54. Erkki Latvala Finnország Finnország (FIN) 3 (2+1) 32:08,4
55. Gintaras Jasinskas Litvánia Litvánia (LTU) 3 (2+1) 32:15,4
56. Athanásziosz „Thanászisz” Cakírisz Görögország Görögország (GRE) 3 (0+3) 32:21,5
57. Daniel Krčmář Szlovákia Szlovákia (SVK) 4 (1+3) 32:24,1
58. Olaf Mihelson Észtország Észtország (EST) 3 (0+3) 32:30,7
59. Jože Poklukar Szlovénia Szlovénia (SLO) 3 (2+1) 32:31,7
60. Jean-Marc Chabloz Svájc Svájc (SUI) 3 (2+1) 32:35,6
61. Krzysztof Topór Lengyelország Lengyelország (POL) 3 (3+0) 32:37,7
62. Glenn Rupertus Kanada Kanada (CAN) 5 (4+1) 32:47,7
63. Daniel Hediger Svájc Svájc (SUI) 8 (4+4) 33:05,6
64. Dave Jareckie Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 4 (2+2) 33:15,6
65. Duncan Douglas Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 3 (1+2) 33:29,2
66. Aivars Bogdanovs Lettország Lettország (LAT) 6 (4+2) 33:52,0
67. Kenneth Rudd Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 4 (3+1) 34:19,7
68. Vasily Gherghy Moldova Moldova (MDA) 3 (2+1) 34:48,0

Források[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]