Evezés az 1980. évi nyári olimpiai játékokon

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Evezés
a XXII. nyári olimpián
Rowing pictogram.svg
Adatok
Helyszín Olimpiai evezőspálya, Moszkva
Dátum július 20.27.
Résztvevők 469 (313 férfi, 156 nő) résztvevő
25 nemzetből
Versenyszámok
  Férfi Női
Egyéni 1 1  
Csapat 7 5
Magyar szereplés
Magyar résztvevők 20 (10 férfi. 10 nő) fő

 ← 1976 1984 → 

Az 1980. évi nyári olimpiai játékokon az evezésben tizennégy versenyszámban osztottak érmeket.

Éremtáblázat[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

(A rendező ország csapata eltérő háttérszínnel, az egyes számoszlopok legmagasabb értéke, vagy értékei vastagítással kiemelve.)

Az 1980. évi nyári olimpiai játékok éremtáblázata evezésben Olimpia
Nemzet Arany Arany Ezüst Ezüst Bronz Bronz Összesen
1. NDK NDK (GDR) 11 1 2 14
2. Szovjetunió Szovjetunió (URS) 1 9 2 12
3. Románia Románia (ROM) 1 0 2 3
4. Finnország Finnország (FIN) 1 0 0 1
5. Bulgária Bulgária (BUL) 0 1 3 4
6. Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 0 1 2 3
7. Lengyelország Lengyelország (POL) 0 1 1 2
Jugoszlávia Jugoszlávia (YUG) 0 1 1 2
9. Csehszlovákia Csehszlovákia (TCH) 0 0 1 1
Összesen 14 14 14 42

Férfi[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Éremtáblázat[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Az 1980. évi nyári olimpiai játékok éremtáblázata férfi evezésben Olimpia
Nemzet Arany Arany Ezüst Ezüst Bronz Bronz Összesen
1. NDK NDK (GDR) 7 0 8
2. Finnország Finnország (FIN) 1 0 0 1
3. Szovjetunió Szovjetunió (URS) 0 6 1 7
4. Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 0 1 2 3
5. Jugoszlávia Jugoszlávia (YUG) 0 1 1 2
6. Bulgária Bulgária (BUL) 0 0 1 1
Csehszlovákia Csehszlovákia (TCH) 0 0 1 1
Lengyelország Lengyelország (POL) 0 0 1 1
Összesen 8 8 8 24

Érmesek[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Az 1980. évi nyári olimpiai játékok érmesei evezésben
Versenyszám 1Aranyérem Arany 2Ezüstérem Ezüst 3Bronzérem Bronz
Egypárevezős Finnország Pertti Karppinen
Finnország (FIN)
7'09"61
Szovjetunió Vaszilij Jakusa
Szovjetunió (URS)
7'11"66
NDK Peter Kerten
NDK (GDR)
7'14"88
Kétpárevezős NDK NDK (GDR)
Joachim Dreifke
Klaus Kröppelien
6'24"33
Jugoszlávia Jugoszlávia (YUG)
Zoran Pančić
Milorad Stanulov
6'26"34
Csehszlovákia Csehszlovákia (TCH)
Zdeněk Pecka
Václav Vochoska
6'29"07
Kormányos nélküli kettes NDK NDK (GDR)
Bernd Landvoigt
Jörg Landvoigt
6'48"01
Szovjetunió Szovjetunió (URS)
Jurij Pimenov
Nyikolaj Pimenov
6'50"50
Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
Charles Wiggin
Malcolm Carmichael
6'51"47
Kormányos kétevezős NDK NDK (GDR)
Harald Jährling
Friedrich-Wilhelm Ulrich
Georg Spohr
7'02"54
Szovjetunió Szovjetunió (URS)
Viktor Pereverzev
Gennagyij Krjucskin
Alekszandr Lukjanov
7'03"35
Jugoszlávia Jugoszlávia (YUG)
Duško Mrduljaš
Zlatko Celent
Josip Reić
7'04"92
Négypárevezős NDK NDK (GDR)
Jürgen Thiele
Andreas Decker
Stefan Semmler
Siegfried Brietzke
6'08"17
Szovjetunió Szovjetunió (URS)
Alekszej Kamkin
Valerij Dolinyin
Alekszandr Kulagin
Vitalij Jeliszejev
6'11"81
Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
John Beattie
Ian McNuff
David Townsend
Martin Cross
6'16"58
Kormányos nélküli négyes NDK NDK (GDR)
Frank Dundr
Karsten Bunk
Uwe Heppner
Martin Winter
5'49"81
Szovjetunió Szovjetunió (URS)
Jurij Sapocska
Jevgenyij Barbakov
Valerij Klesnyov
Nyikolaj Dovgany
5'51"47
Bulgária Bulgária (BUL)
Mincso Nikolov
Ljubomir Petrov
Ivo Ruszev
Bogdan Dobrev
5'52"38
Kormányos négyes NDK NDK (GDR)
Dieter Wendisch
Ullrich Diessner
Walter Diessner
Gottfried Döhn
Andreas Gregor
6'14"51
Szovjetunió Szovjetunió (URS)
Artūrs Garonskis
Dimants Krišjānis
Dzintars Krišjānis
Žoržs Tikmers
Juris Bērziņš
6'19"05
Lengyelország Lengyelország (POL)
Kormányos nyolcas NDK NDK (GDR)
Bernd Krauss
Hans-Peter Koppe
Ulrich Kons
Jorg Friedrich
Jens Doberschütz
Ulrich Karnatz
Uwe Dühring
Berno Hoing
Klaus-Dieter Ludwig
5'49"05
Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR)
Duncan McDougall
Allan Whitwell
Henry Clay
Chris Mahoney
Andrew Justice
John Pritchard
Malcolm McGowan
Richard Stanhope
Colin Moynihan
5'51"92
Szovjetunió Szovjetunió (URS)
Viktor Kakosin
Andrej Tiscsenko
Olekszandr Tkacsenko
Jonas Pinskus
Jonas Narmontas
Andrej Lugin
Alekszandr Mancevics
Igor Majsztrenko
Hrihorij Dmitrienko
5'52"66

Női[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Éremtáblázat[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Az 1980. évi nyári olimpiai játékok éremtáblázata női evezésben Olimpia
Nemzet Arany Arany Ezüst Ezüst Bronz Bronz Összesen
1. NDK NDK (GDR) 4 1 1 6
2. Szovjetunió Szovjetunió (URS) 1 3 1 5
3. Románia Románia (ROM) 1 0 2 3
4. Bulgária Bulgária (BUL) 0 1 2 3
5. Lengyelország Lengyelország (POL) 0 1 0 1
Összesen 6 6 6 18

Érmesek[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Az 1980. évi nyári olimpiai játékok érmesei evezésben
Versenyszám 1Aranyérem Arany 2Ezüstérem Ezüst 3Bronzérem Bronz
Egypárevezős Románia Sanda Toma
Románia (ROM)
3'40"69
Szovjetunió Antonyina Mahina
Szovjetunió (URS)
3'41"65
NDK Martina Schröter
NDK (GDR)
3'43"54
Kétpárevezős Szovjetunió Szovjetunió (URS)
Jelena Hlopceva
Larisza Popova
3'16"27
NDK NDK (GDR)
Cornelia Linse
Heidi Westphal
3'17"63
Románia Románia (ROM)
Olga Homeghi
Valeria Roşca-Răcilă
3'18"91
Kormányos nélküli kettes NDK NDK (GDR)
Ute Steindorf
Cornelia Klier
3'30"49
Lengyelország Lengyelország (POL)
Małgorzata Dłużewska
Czesława Kościańska
3'30"95
Bulgária Bulgária (BUL)
Szijka Barboulova
Sztojanka Grujcseva-Kurbatova
3'32"39
Kormányos négypárevezős NDK NDK (GDR)
Subille Reinhardt
Jutta Ploch
Jutta Lau
Roswietha Zobelt
Liane Buhr
3'15"32
Szovjetunió Szovjetunió (URS)

Antonyina Pusztovit
Jelena Matyievszkaja
Olga Vaszilcsenko
Nagyezsda Ljubimova
Nyina Cseremiszina
3'15"73
Bulgária Bulgária (BUL)
Mariana Szerbezova
Rumelijana Boncseva
Doloresz Nakova
Anna Bakova
Anka Georgieva
3'16"10
Kormányos négyes NDK NDK (GDR)
Ramona Kapheim
Silvia Fröhlich
Angelika Noack
Romy Saalfeld
Kirsten Wenzel
3'19"27
Bulgária Bulgária (BUL)
Ginka Gjurova
Marijka Modeva
Rita Todorova
Iszkra Velinova
Nadija Filipova
3'20"92
Szovjetunió Szovjetunió (URS)
Marija Fagyejeva
Galina Szovetnyikova
Marina Sztudnyeva
Szvetlana Szemjonova
Nyina Cseremiszina
3'20"92
Nyolcas NDK NDK (GDR)
Martina Boesler
Kersten Neisser
Christiane Köpke
Birgit Schutz
Gabriele Kühn
Ilona Richter
Marita Sandig
Karin Metze
Marina Wilke
3'03"32
Szovjetunió Szovjetunió (URS)
Olga Pivovarova
Nyina Umanec
Nagyezsda Priscsepa
Valentyina Zsulina
Tatyjana Sztyecenko
Jelena Tyeresina
Nyina Preobrazsenszkaja
Marija Pazjun
Nyina Frolova
3'04"29
Románia Románia (ROM)
Angelica Aposteanu
Marlena Zagoni
Rodica Frîntu
Florica Bucur
Rodica Puşcatu
Ana Iliuţă
Maria Constantinescu
Elena Bondar
Elena Dobriţoiu
3'05"63

Források[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]